Rolety pro dodatečnou montáž

V případě, že již máte budovu postavenou a chcete si nechat namontovat předokenní rolety, jsou pro Vás ideálním řešením právě tyto rolety pro dodatečnou montáž. Nemusíte se obávat zásahu do fasády, při dodatečné montáži  nehrozí budově žádné bourací práce, takže venkovní rolety  jsou namontovány rychle, čistě  a bez jakéhokoli nepořádku.

Výroba předokenních rolet
Rolety vyrábíme na míru, podle přesně stanovených rozměrů Vašich oken a podle zaměření. Jsou vyhotoveny z kvalitních hliníkových komponentů, díky tomu mají rolety velmi dlouhou životnost.  Lamely jsou naplněny polyuretanovou pěnou, která slouží jako tepelná a zvuková izolace a současně zpevňuje lamelu v podélné i příčné tuhosti.

Barvy

Vaše venkovní rolety si můžete zvolit ze spousty druhů barev tak, aby ladily s fasádou a designem Vašeho domu. Pokud jste náročný zákazník, nebo Vašemu architektovi nevyhovují standardní barvy, můžeme Vám, za příplatek, vyrobit venkovní rolety i v jakékoli barvě RAL nebo v různém renolitovém povrchu imitujícím dřevo. Detaily, prosím, konzultujte s našimi experty.

 

Způsoby ovládání

Ruční ovládání

Rolety můžete ovládat ručně pomocí šňůry nebo pásku. Páska nebo šňůra prochází rámem okna , kde se umístí kladková průchodka, která zajišťuje hladký chod. V dolní části se namontuje zásobník s pružinou, aby se měla šňůra nebo pásek kam zasunout. Páska vede svisle dolů od průchodky do zásobníku. Pro pohodlné ovládání doporučujeme pásku přitahovat k sobě a potom ji nechat navinout do automatického pérového zásobníku. Tímto způsobem půjde vytahování i velké venkovní rolety velmi snadno.

Motorové ovládání

Standardní motory

Tyto pohony jsou základní, takzvaně drátové s mechanickými koncovými spínači. Používají se pro ovládání spínačem.  Tento typ pohonu je vhodný pro základní řešení motorového ovládání rolet.  Používáme špičkové motory Somfy nebo Asa.

Pohony elektronické

Moderní elektronické pohony s elekronickým vyhodnocováním přimrznutí venkovní rolety nebo najetí na překážku. Jedná se o poslední generaci inteligentních motorů Typ Somfy Ilmo nebo Somfy Oximo. Motory dodáváme v drátovém provedení nebo radiovém díky kterým můžete předokenní rolety ovládat dálkově buď ovladačem nebo dalkovým časovým ovladačem, skupinově a pod.. Zároveň je možné použít automatické časové řízení rolet až pro 16 rolet, podrobněji v další kapitole.

 

Komfort

Venkovní rolety s motorem můžete ovládat kromě základního spínače také komfortními systémy řízení.

– dálkové ovládání, doporučujeme pro každou místnost jeden vícekanálový ovladač . Ovladač dodáváme buď základní nebo programovatelný, díky kterému můžete řídit rolety automaticky dle nastaveného časového režimu. Není nic komfortnějšího než sedět v pohodlí Vašeho domova, sledovat domácí kino a  dálkově vytáhnout nebo zatáhnout předokenní rolety  a tím řídit světelné podmínky v pokoji pro ideální zážitek.

– automatické centrální časové řízení, jedná se o nejčastěji volenou variantu řízení  v rodinném domě. Rolety jsou zapojeny tak, že každou roletu můžete ovládat spínačem v místě rolety a zároveň je systém osazen centrálním časovým spínačem, který rolety každé ráno otevře a večer zavře. A to podle naprogramování , buď podle časového režimu nebo můžete zvolit režim podle východu a západu slunce, nebo kombinací.

 

Venkovní rolety s integrovanou sítí proti hmyzu

V případě, že uvažujete o instalaci sítí proti hmyzu, doporučujeme tyto sítě rovnou integrované v roletě.  Roleta s integrovanou sítí pracuje úplně stejně jako bez sítě. Rozdíl je v tom,že vodící lišta je hlubší. V přední části jezdí roleta a v zadní blíže u okna jezdí síť. Vodící lišta je tedy masivnější díky dvěma vodícím komorám. Také navíjecí box musí být o stupeň větší než u standardní rolety. Je to protože v kraji boxu je umístěna hřídel se sítí a hřídel s roletou je díky tomu uložena excentricky, tedy dále od okna. Roleta může být ovládána ručně i motorově,ale síť se vždy ovládá pouze ručně. Maximální šíře rolety se sítí je 180 cm.  Pokud uvažujete o této technologii, doporučujeme vybrat si v domě několik oken,která vyřeší větrání. Není například nutné volit všechny okna v obývacím pokoji se sítí. Naši experi Vám rádi doporučí nejlepší varianty řešení.

 

Předokenní rolety – konstrukce – určeno pro dodatečnou montáž

 

nahled roleta

Navíjecí box se skosením 45°

 

 roleta s 45° boxem

 

detail box roleta

Typy vodících lišt

Podložková vodítka se používají tam, kde okapnice na oknech by kolidovala se spuštěnou roletou. Díky těmto vodítkům se venkovní roleta odsadí od okna a tím okapnici mine. Vystouplé okapnice jsou běžné hlavně u euro oken. Velikost okapnice je u různých výrobců různá.

 

vodici listy

 

detail voditko roleta

 

 

 

 

 

 

 

 

Nenalezli jste zde veškeré informace? Navštivte stránku s častými dotazy našich klientů, kde naleznete spoustu inspirace a odpovědi i na otázky které vás třeba zatím nenapadly ,  případně nás kontaktujte.

Zajímá Vás cenový rozpočet? V sekci ceník rolet pro dodatečnou montáž jsme se rozhodli, že nebudeme uvádět konkrétní ceny, protože cena rolety závisí hned na několika parametrech. Rádi Vám ale vypracujeme cenovou kalkulaci na výrobu a montáž předokenní rolety. Praha, Kladno, Plzeň, venkovní rolety České Budějovice a Ústí nad Labem, Hradec Králové, jsou naše stěžejní destinace, ale rolety jsme samozřejmě schopni dodat po celé republice. Pro Vaši konkrétní poptávku nás neváhejte kontaktovat nebo vyplňte, prosím,  náš poptávkový formulář a naši odborní specialisté Vám pošlou zdarma cenovou kalkulaci přímo na míru.