Časté dotazy

 

Na Vaše dotazy odpovídá náš expert na předokenní rolety

                                                                                                      Petr Janata

 

 

Kam nebo jak se montují předokenní rolety pro dodatečnou montáž?

Tento typ rolet má přiznaný box a vodítka, proto jej můžeme osadit přímo na rám okna, nebo předsadit až na omítku. Každá z těchto možností má svá pro a proti. U vsazení rolety do špalety (na rám okna), je výhodou, že box nevyčnívá před vnější omítku. Záleží však zde na velikosti okna a hloubce špalety. Nevýhodou je částečné zastínění světlé plochy okna. U montáže na omítku je box předsazen vnějšímu plášti domu. Tímto získáme 100% světlosti okna a roleta není z interiéru téměř vidět. U takto montovaných rolet nedoporučujeme ruční ovládání.

Jak si mohu předokenní rolety objednat?

Zašlete nám svou poptávku buď emailem na adresu v kontaktech, nebo zašlete vyplněný poptávkový formulář. Tuto poptávku předáme Vám nejbližšímu partnerovi, který Vám pomůže s objednávkou našich rolet a provede následně odbornou montáž.

Kolik potřebuji místa na navíjecí box?

Boxy jsou dimenzovány podle typu ovládání, ale především dle výšky (nábalu) rolety. Je zde i rozdíl v použitém typu lamely. U klasického okna například 160 x140 cm(šxv) je box dimenzován na velikost 13,8cm. Například u balkónových dveří 90 x210 cm(šxv) je zapotřebí větší box. V tomto případě 16,5cm.

• Jaká je dodací lhůta na předokenní rolety pro dodatečnou montáž?

Pokud jsou předokenní rolety v klasickém barevném zpracování, montáž probíhá do tří týdnů. V případě, že si vyberete nestandardní barevné provedení, například odlišnou barvu RAL boxu a vodítek než je standard, dodací lhůta se protáhne o dva týdny.

Je možné rolety objednat ve speciální barvě, podle architekta?

Vodící kolejnice a box lze lakovat do jakékoli barvy RAL, barevnost lamel je však omezena na vzorníky Univers.

Jaká je záruka na předokenní rolety pro dodatečnou montáž?

Záruční doba je na venkovní rolety 24 měsíců. V případě rolet ovládaných pohonem poskytujeme na motory záruku 60 měsíců na ovládací prvky pak je záruka 24 měsíců.

Do jakého rozměru lze vyrobit roletu s integrovanou sítí proti hmyzu?

Výškově jsme omezení 240cm. Limitní šíře je 180cm. Dále musíme dbát maximální plochy. Ta by neměla překročit 3m2. Proto doporučujeme navrhovat sítě proti hmyzu pro okna menších rozměrů.

Kolik stojí předokenní rolety pro dodatečnou montáž?

Pro získání ceny potřebujeme rozměr okna. Zašlete nám email na adresu v kontaktech nebo vyplňte poptávkový formulář.

Jak docílit s roletami pro dodatečnou montáž nejlepšího efektu zateplení budovy?

Roletu doporučuji namontovat přímo na okno, aby vznikla úzká vzduchová mezera mezi oknem a roletou a nedocházelo k cirkulaci a vzduchu a následně ochlazování skla. Dále doporučuji motorové ovládání protože při ručním ovládání může unikat teplo okolo popruhu, kdežto kabel od motoru se utěsní dokonale.

Nabízíte rolety i velkoodběratelům?

Ano. Zavolejte nám nebo nás navštivte na naší adrese, my Vám dáme k dispozici vzorníky lamel, objednávkové formuláře a ceník. Samozřejmostí je návštěva našeho technika i přímo ve Vaší firmě. Termíny zhotovení jsou do 2 týdnů, v případě větších zakázek dle dohody. Platební podmínky – v hotovosti i převodem na základě námi vystavené faktury. Záleží jen na dohodě. K našim velkoodběratelům patří výrobci oken, interiérová studia i stavební firmy, tak proč ne právě Vy?

Je možné si u Vás objednat servis rolet, které mám od jiného výrobce?

Bohužel servis poskytujeme pouze na naše předokenní rolety, na které máme samozřejmě i náhradní díly.

Jak si mohu objednat servis na rolety?

Zašlete nám prosím Váš požadavek na email v kontaktech.

Je možné provézt motorizaci ručních rolet dodatečně?

Motorizaci je možné provést dodatečně. Pokud již máte rolety na ruční ovládání, tyto rolety můžeme přímo na stavbě rozebrat a instalovat motory. Elektropřípravu konsultujte s našimi experty.

Když dojde k výpadku elektrické energie, stratí se naprogramování z časového spínače?

Výpadek elektrického proudu nemá vliv na paměť časového spínače. Jeho interní paměť je chráněna před těmito vlivy. Při opětovném napájení  jsou zachovány všechny funkce daného ovládače. Toto platí při výpadku elektřiny několik hodin, pokud je výpadek delší program se může stratit.

Proč investovat do rolet poháněních motorem?

Tato investice Vám přinese úsporu času, zvýšení pohodlí a navíc bude Váš domov bezpečnější. Předokenní rolety poháněné motorem ve spojení s elektronickými řídícími jednotkami budete moci ovládat pouhým dotykem tlačítka a v době Vaší nepřítomnosti zajistí časová automatika ovládání za Vás a dům bude vypadat stále obydlený. Motor společně s aretačními závěsy také zabezpečí roletu proti násilnému nadzdvižení.