Rolety pro novostavbu

n

 

Stavíte právě dům, nebo se chystáte na rozsáhlou rekonstrukci domu nebo kanceláře? Tak v tomto případě jsou předokenní rolety určené pro novostavbu nejideálnějším řešením. Můžete si vybrat mezi předokenními roletami se styroporovým nebo hliníkovým boxem pro omítání. Vodící lišty a revizní kryt nabízíme v bíle nebo hnědé barvě a  všech RAL odstínech. S našimi roletami nezískáte jenom clonu před sluncem a sousedy, ale také skvělou zvukovou a tepelnou izolaci!

 

 

Výroba předokenních rolet
Rolety pro novostabu se  vyrábí na míru, podle Vámi uvedených rozměrů nebo dle zaměření naším obchodně-technickým zástupcem. Naše předokenní rolety vyrábíme  z kvalitních hliníkových komponentů, díky čemuž mají rolety velmi vysokou životnost.  Lamely jsou vyplněny polyuretanovou pěnou, která slouží jako tepelná a zvuková izolace a současně zpevňuje lamelu pro maximální tuhost.

Předokenní rolety pro novostavby je možné zabudovat do stavby několika způsoby.

 

Standardní způsob zabudování venkovních rolet

Základním způsobem je vytvoření kapsy pro box předokenní rolety ze standardních překladů. Tato varianta je nejlevnější a zároveň velmi jednoduchá. Velmi důležité je, aby kapsa byla ve svislé  i horizontální části dostatečně obložena tepelnou izolací. Doporučujeme 30-50 mm tvrzeného polystyrenu, viz obrázek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Předokenní rolety pro roletový překlad Heluz

Pokud stavíte Váš dům z cihel Heluz, pak máte možnost použít originál Heluz roletový překlad. Tento nadokenní nosný překlad slouží pro osazení stínících systémů – rolet, příp. žaluzií. Předokenní rolety tedy nejsou vyráběny s hlíkovým boxem, roleta se montuje přímo do překladu , která vlastně tvoří zároveň navíjecí box. Pouze ze spodu překladu se instaluje krycí plech, aby nábal rolety nebyl vidět. Překlady rolet HELUZ jsou vyráběny v šířkách 365, 380, 400, 440 a 490 mm a výšce 238 mm. Schránka se vyrábí z jednoho kusu. Součástí překladů je tepelná izolace. Vnitřní a vnější stěny roletového překladu se opatřují cihelným obkladem. Uvnitř prostoru překladu je speciální drážka  pro upevnění držáku hřídele rolety.  Tyto drážky umožňují posunutí držáku předokenní rolety dle konstrukční šířky okna.

Vodící lišty rolety se umisťují buď na omítku, zapouští se do zdiva nebo se upevňují na rám okna. U nosných roletových překladů HELUZ je možné použít jak ruční, tak i elektrické ovládání rolet.

 

 

 

 

Předokenní rolety pro roletový překlad Vario (Rono)

Stavíte Váš dům z Porothermu? Pak můžete použít originální roletový překlad Vario. Jedná se o univerzální plně nosný překlad nad okenním otvorem v obvodových stěnách, kam lze umístit předokenní rolety. Navíjecí box rolety s pancířem je umístěn do tohoto nadotvorového překladu, kde je pro něj připraven prostor pomocí překladového systému Vario (dříve označeném Rono).  Hliníkové vodící lišty se připevňují na rám okna nebo do ostění. Díky tomuto systému je roletová schránka včetně motoru schována v překladu. Zvenku je na box možné osadit heraklit pro omítku nebo zateplení a omítku a tak dosáhnout velmi estetického vzhledu.

 

Ruční ovládání

Rolety na ruční ovládání si mnoho zákazníků již nedává. Důvodem je nižší komfort a také cena motorů, která je v základním provedení velmi nízká. Pokud ale volíte ruční ovládání z jakéhokoliv důvodu, můžete si vybrat z ovládání šňůrou, popruhem nebo u větších rolet klikovým navijákem či přímo klikou.

Ovládání motory

Standardní typ motorů

Jedná se o základní typy pohonů, které jsou drátové s mechanickými koncovými spínači. Ovládají se spínačem. Daný typ pohonu je ideální pro ekonomickou variantu ovládání motorů.

Elektronický typ motorů

Nejmodernější elektronické pohony pravidelně vyhodnocují případ přimrznutí venkovní rolety a vyhodnocují také případné najetí rolety na překážku. Tento typ motorů je poslední generace velice inteligentních motorů. Motory rolet jsou dodávány ve dvou provedeních a to buď v provedení drátovém  nebo v provedení radiovém. Díky tomuto provedení motoru můžete rolety ovládat z pohodlí svého domova a z dálky. Nabízí se rovněž možnost automatického časování řízení rolet. Více informací naleznete v následující kapitole.

 Komfort

Rolety s motorem lze ovládat mimo základního spínače také daleko komfortnějšími systémy pro řízení.

Ovládání na dálku za pomocí dálkového ovládání, tuto variantu doporučujeme pro každou místnost za pomocí jednoho vícekanálového dálkového ovladače. Ovladač je dodáván ve dvou provedeních a to buď jako základní varianta  nebo ovladač programovatelný. Díky programovatelnému ovladači lze rolety řídit automaticky dle časově nastaveného režimu. Není nic pohodlnějšího, než sledovat ve Vašem obývacím pokoji Váš oblíbený televizní pořad a za pomocí dálkového ovládání vytáhnout či zatáhnout předokenní rolety a tím řídit svit do Vašeho pokoje. Už jste se určitě setkali se situací, kdy jste se dívali například na televizi či notebook, ale slunce bylo tak silné, že jste neviděli vůbec nic.
Díky dálkového ovládání rolet může být taková situace minulostí.


Je zde také možnost automatického centrálního řízení, řízeného časem. Tuto variantu si vybrala převážná většina zákazníků, bydlících v rodinném domě. Princip ovládání spočívá v tom, že u každé rolety se nachází spínač, díky kterému můžete v místě rolety snadno a pohodlně roletu ovládat. Systém je navržen tak, aby s ránem roletu vytáhl, a s příchodem večera roletu zase stáhl.

 

 

Rolety s integrovanou sítí proti hmyzu

Trápí Vás hmyz a vy zvažujete instalaci sítě proti hmyzu? V tomto případě bychom Vám mohli doporučit roletu, která má tuto síť již integrovanou. Funkčnost rolety zůstává zachována naprosto stejně jako bez sítě. V přední části se pohybuje roleta a v zadní části se pohybuje rolovací síť. Vodící lišta je v daném případě o něco masivnější, jelikož se jedná o dvě komory pro pohyb rolety a sítě. V případě navíjejícího boxu se také používá stupeň vyšší.  Vše je uzpůsobeno tomu, že je v kraji navíjejícího boxu umístěna hřídel se sítí, hřídel s roletou je kvůli tomuto uložena excentricky,což znamená, že je uložena dále od okna. Roletu můžete ovládat ručně ale i za pomocí motorů, samotná síť se však ovládá pouze ručně. Šířku venkovní rolety můžete zakoupit o maximální délce až 180 cm. V případě této technologie, doporučujeme do domácnosti instalovat několik oken, která dokážou zajistit větrání. Pokud si nevíte rady například s počtem nezbytných oken se sítí proti hmyzu, neváhejte kontaktovat naše specialisty v oboru, zaručeně Vám rádi pomohou a poradí Vám navrhnout
nejlepší řešení pro Vaší domácnost.

 

Navíjecí box se skosením 90° k omítnutí

roleta s 90° boxem

 

 

 

 

 

 

 

 

Typy vodících lišt:

vodici listy

detail voditko roleta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nenalezli jste zde veškeré informace? Navštivte stránku s častými dotazy našich klientů, případně nás kontaktujte.

Zajímá Vás cenový rozpočet? V sekci ceník rolet pro novostavby neuvádíme konkrétní ceny. Kalkulaci lze vypracovat na základě Vašich požadavků na rozměr, barvu, typ ovládání. Nejjednodušší je kontaktovat naše obchodní oddělení. Rádi Vám vypracujeme cenovou kalkulaci na výrobu  nové předokenní rolety. Praha a Kladno a venkovní rolety Ústí nad Labem a České Budějovice – zákazníci z těchto měst to k nám mají samozřejmě nejblíže. Ale pobočka v Plzni je Vám také k dispozici. Rolety však dodáváme po celé republice máme prodejnu nové v Hradci Králové. Pro Vaši konkrétní poptávku nás neváhejte kontaktovat nebo vyplňte, prosím,  náš poptávkový formulář a naši odborní specialisté Vám pošlou zdarma cenovu kalkulaci.