Předokenní rolety

Typy venkovních rolet

  • venkovní rolety pro dodatečnou montáž
  • venkovni rolety pro novostavby
  • rolety s integrovanou sítí proti hmyzu
  • solární rolety

Rolety pro dodatečnou montáž

předokenní rolety dodatečně montované na okna rodinného domu

V případě, že máte postavený dům a chcete si nechat namontovat předokenní rolety? Doporučujeme Vám naše venkovní rolety pro dodatečnou montáž. Nemusíte se obávat zásahu do fasády, při dodatečné montáži nehrozí budově žádné bourací práce. Venkovní rolety namontujeme rychle, čistě a bez jakéhokoli nepořádku.

Navíjecí box, kam se předokenní roleta schová bude přiznaný a viditelný. Můžeme ho však sladit buď s roletou nebo ladit barevně například k oknům. Tento box má vpředu úkos 45°.

Rolety pro novostavby

rodinný dům s instalovanými zabudovanými venkovními roletami

Pokud stavíte dům, nebo se chystáte na rozsáhlou rekonstrukci domu nebo kanceláře? Tak v tomto případě jsou předokenní rolety určené pro novostavbu nejideálnějším řešením. Můžete si vybrat mezi předokenními roletami se styroporovým nebo hliníkovým boxem pro omítání. Vodící lišty a revizní kryt nabízíme v bíle nebo hnědé barvě a  všech RAL odstínech. S našimi roletami nezískáte jen clonu před sluncem a sousedy, ale také skvělou zvukovou a tepelnou izolaci!

Standardní způsob zabudování venkovních rolet

Základním způsobem je vytvoření kapsy pro box předokenní rolety ze standardních překladů. Tato varianta je nejlevnější a zároveň velmi jednoduchá. Velmi důležité je, aby kapsa byla ve svislé  i horizontální části dostatečně obložena tepelnou izolací. Doporučujeme 30-50 mm tvrzeného polystyrenu.

Předokenní rolety pro novostavby můžeme zabudovat do stavby několika způsoby:

Předokenní rolety pro roletový překlad Heluz

Pokud stavíte Váš dům z cihel Heluz, pak máte možnost použít originál Heluz roletový překlad. Tento nadokenní nosný překlad slouží pro osazení stínících systémů – rolet, příp. žaluzií. Předokenní rolety tedy nejsou vyráběny s hlíkovým boxem, roleta se montuje přímo do překladu , která vlastně tvoří zároveň navíjecí box. Pouze ze spodu překladu se instaluje krycí plech, aby nábal rolety nebyl vidět. Překlady rolet HELUZ jsou vyráběny v šířkách 365, 380, 400, 440 a 490 mm a výšce 238 mm. Schránka se vyrábí z jednoho kusu. Součástí překladů je tepelná izolace. Vnitřní a vnější stěny roletového překladu se opatřují cihelným obkladem. Uvnitř prostoru překladu je speciální drážka  pro upevnění držáku hřídele rolety.  Tyto drážky umožňují posunutí držáku předokenní rolety dle konstrukční šířky okna.

Vodící lišty rolety se umisťují buď na omítku, zapouští se do zdiva nebo se upevňují na rám okna. U nosných roletových překladů HELUZ je možné použít jak ruční, tak i elektrické ovládání rolet.

Předokenní rolety pro roletový překlad Vario (Rono)

Stavíte Váš dům z Porothermu? Pak můžete použít originální roletový překlad Vario. Jedná se o univerzální plně nosný překlad nad okenním otvorem v obvodových stěnách, kam lze umístit předokenní rolety. Navíjecí box rolety s pancířem umísťujeme do tohoto nadotvorového překladu, kde je pro něj připraven prostor pomocí překladového systému Vario (dříve označeném Rono).  Hliníkové vodící lišty se připevňují na rám okna nebo do ostění. Díky tomuto systému je roletová schránka včetně motoru schována v překladu. Zvenku je na box možné osadit heraklit pro omítku nebo zateplení a omítku a tak dosáhnout velmi estetického vzhledu.

Rolety s integrovanou sítí proti hmyzu

venkovní rolety s integrovanou sítí proti hmyzu na vstupních dveřích na terasu

Trápí Vás nepříjemný hmyz a zvažujete instalaci sítě proti hmyzu? V tomto případě bychom Vám mohli doporučit roletu, která má tuto síť již integrovanou. Funkčnost rolety zůstává zachována naprosto stejně jako bez sítě. V přední části se pohybuje roleta a v zadní části se pohybuje rolovací síť.

Vodící lišta je v daném případě o něco masivnější, jelikož se jedná o dvě komory pro pohyb rolety a sítě. V případě navíjejícího boxu se také používá stupeň vyšší.  Vše je uzpůsobeno tomu, že v kraji navíjejícího boxu umísťujeme hřídel se sítí, hřídel s roletou je kvůli tomuto uložena excentricky,což znamená, že je uložena dále od okna. Roletu můžete ovládat ručně ale i za pomocí motorů, samotná síť se však ovládá pouze ručně.

Šířku venkovní rolety můžete zakoupit o maximální délce až 180 cm. V případě této technologie, doporučujeme do domácnosti instalovat několik oken, která dokážou zajistit větrání.

Solární rolety

solární rolety na oknech a dveřích u rodinného domu

Solární rolety představují inovativní a ekologicky šetrné řešení, které nabízí mnoho výhod pro moderní bydlení. Tyto inteligentní rolety využívají energii ze slunečního záření a přinášejí efektivní způsob regulace světla a tepla v interiéru.

Solární rolety jsou nezávislé na elektrické síti, což znamená, že nepotřebují externí zdroje elektřiny. Díky svým fotovoltaickým článkům v solárním panelu jsou schopny sbírat sluneční energii do zabudované baterie a následně ji využít pro pohyb rolety. Není tedy nutné zajišťovat přívod elektrické energie ani žádných stavebních zásahů typu lištování či sekání do zdí.

Způsoby ovládání rolet

Ruční ovládání

Rolety na ruční ovládání si mnoho zákazníků již nedává. Ruční ovládání nenabízí takový komfort, jako rolety ovládané motorem. Navíc cena motorů i v základním provedení je dostupná a tedy velmi příznivá. Pokud ale volíte ruční ovládání z jakéhokoliv důvodu, můžete si vybrat z ovládání šňůrou, popruhem nebo u větších rolet klikovým navijákem či přímo klikou.

Motorické ovládání

Standardní typ motorů

Jedná se o základní typy pohonů, které jsou drátové s mechanickými koncovými spínači. Ovládají se spínačem. Daný typ pohonu je ideální pro ekonomickou variantu ovládání motorů.

Elektronický typ motorů

Nejmodernější elektronické pohony pravidelně vyhodnocují případ přimrznutí venkovní rolety a vyhodnocují také případné najetí rolety na překážku. Tento typ motorů je poslední generace velice inteligentních motorů. Motory rolet dodáváme ve dvou provedeních a to buď v provedení drátovém nebo v provedení bezdrátovém. Díky tomuto provedení motoru můžete rolety ovládat z pohodlí svého domova a z dálky. Nabízí se rovněž možnost automatického časování řízení rolet.

Výroba předokenních rolet

Rolety vyrábíme na míru, podle přesně stanovených rozměrů Vašich oken a podle zaměření odborným technikem. Venkovní rolety vyrábíme z kvalitních hliníkových komponentů, díky tomu mají rolety velmi dlouhou životnost. Lamely rolet obsahují polyuretanovou pěnu, která slouží jako tepelná a zvuková izolace a současně zpevňuje lamelu v podélné i příčné tuhosti.

Fotogalerie